Filip Zahradnický

Circus Artist - bio

Bio
icon-bio
Media
icon-media
Kontakt
icon-contact
Show
icon-show

Vítejte na www.ringjuggling.com!

Filip Zahradnický je český novocirkusový performer, vytvářející unikátní kombinaci žonglování, pohybu, invencí a silného vizuálu, spojený se zaručenou originalitou výsledného produktu.
 
Cesta k novému cirkusu byla pro Filipa více než náhodná a dlouhá. První krok byl ve třinácti letech, kdy poprvé navštívil kurz žonglování v KC Zahrada. Od roku 2010 Filip navštěvoval pražské Centrum pro nový cirkus CIRQUEON, kde se zdokonaloval v žonglování, ale také v akrobacii, herectví a pohybu. Později v roce 2014 byl přijat na cirkusovou školu The Academy of Modern Circus (AMoC) v dánské Kodani, kde čerpal zkušenosti od předních skandinávských žonglérů, od pedagogů se zkušenostmi z prestižní francouzské školy Jacques Lecoq a dalších.
 
Filip patří do úplně první české generace studentů nového cirkusu na bakaláršké úrovni vůbec. V červnu 2018 studium dokončil s absolvetským číslem Vermilion, se kterým vystoupil v Dánsku, Belgii, Německu a České Republice. V roce 2020 s ním získal dvě ocěnění na prestižním pařížském festivalu Cirque De Demain
 
Za dobu působení v tomto oboru se Filip účastnil několika českých i zahraničních projektů. Od roku 2012 je členem novocirkusového souboru Cink Cink Cirk, se kterým vystupoval na festivalech ve Švédsku, Dánsku, Holandsku, Lotyšsku, Polsku a dalších. Mezi další projekty patří představení v rámci CIRCLES na prestižním festivalu CIRCA ve francouzském Auch, řada vystoupení s charitativní organizací Magiciens du Monde ve francouzských nemocnicích a ústavech. Účastnil se také sociálně cirkusového projektu v tureckém Mardinu, Bearded Ladies s TinCan Company v dánském Odense, Dny Prahy v Berlíně s MIME Prague a mnoho dalších. Nejnovější projekt "Collection of Sceptical Pleasures" měl premiéru na festivalu Cirkopolis v roce 2021.